Mondioring Historia w Polsce

Mondioring-Historia w Polsce-więc jak to było naprawdę?

Jak wspomniałem we wcześniejszym wpisie pasja związana z Ring i Mondioring zaczęła się w 1995 roku. W kolejnych latach próbowałem przez klub Owczarka Francuskiego Beauceron przeszczepić te dyscypliny sportowe na grunt polski. Poniżej korespondencja z Prezydentem Klubu Beaucerona (sekcja sportu) we Francji.

Mondioring-Historia w Polsce

Treść listu

Szanowny Panie,

Otrzymałem Pana pocztę, która przykuła całą moją uwagę. Byłoby bardzo interesujące, gdyby mógł Pan wprowadził Ring i Mondioring w Polsce i gorąco do tego zachęcam.

W magazynie „SANS LAISSE” można znaleźć kasety z pracą, w załączeniu są kserokopie.

Jeśli chodzi o staż, który chciałby Pan odbyć w tym roku we Francji, w jakim regionie miałby się on odbyć? W jakim okresie?

Powinien Pan wiedzieć, że będzie to szósty rok, w który zrobimy Puchar Francji Beauceronów w ramach NATIONALE D’ELEVAGE, w dniach 15 i 16 maja w POISSY (78) : PATENT, Ring I, II i III, będzie to okazja dla Pana aby zobaczyćtam pracę naszych psów.

Każdego roku robię kasetę z tego konkursu, który jest dostępny w cenie 200 franków
(Transport w zestawie)

Pozostaję do dyspozycji i mam nadzieję, że się spotkamy
Z najlepszymi pozdrowieniami beauceronierskimi.

Mondioring-Historia w Polsce-ramy czasowe.

Gdybym miał określać początek Mondioringu w Polsce to najlepszym określeniem będzie „druga połowa lat 90-tych”. W tamtym okresie nikt nie trenował Mondioringu czy Ringu w Polsce. Próbowałem zrobić wszystko aby ten sport zaistniał. Pierwszym psem (suką), który był przeszkolony na poziomie Ring 1 była moja suka Owczarek Belgijski Malinois – Pin-Up de Vulcain.