mondioring 1 trening

Mondioring 1 trening z dobrym psem

Mondioring 1 trening. Ten post może podzielić opinie różnych specjalistów ale… to naprawdę był pierwszy trening z gryzienia z tym psem.

Rasa: BB Malinois
Wiek: 10 miesięcy
Płeć: suka

Bardzo fajny trening, bardzo udany z nowym psem. 10 miesięcy, suczka bez wcześniejszych doświadczeń w pracy z pozorantem. Docelowo będzie uczona gryzienia na górną część ciała. Na chwilę obecną trudno powiedzieć czy będzie jeździć na zawody.

Podczas pierwszego spotkania z psem w tym wieku zazwyczaj są testy, sprawdzanie zachowania oraz początek pracy na gryzak lub szmatkę. W tym przypadku gryzak był podany zaledwie dwa razy. Widząc jakość pracy z gryzakiem (trenowane w domu w formie zabawy z właścicielem) zadecydowałem, że spróbujemy zrobić trening z manchettą francuską, z których korzystam podczas treningów na górną część ciała. Jest ona uszyta z materiału, z którego szyte są kostiumy do Ringu oraz Mondioringu. Twardość tego rękawa zaliczyłbym do przedziału miękka/średnio twarda. Korzystam z dwóch różnych o różnym kącie gryzienia.

 

Standardowe wejścia wychodzą nieźle ale…

Widząc, że poziom podporządkowania jest spory, chciałem sprawdzić jak pies będzie się zachowywał podczas prób (test) pilnowania pozoranta. Wyszło bardzo nieźle jak na psa, który robi to pierwszy raz. Ten element będzie dopracowywany na kolejnych treningach oraz rozbudowywany o szereg innych ćwiczeń związanych z pilnowaniem.

Podsumowanie

Podsumowując Mondioring 1 trening z Malinois 10 miesięcy. Pies wspaniały, z którym można sięgać po więcej z każdym kolejnym treningiem. Mam nadzieję, że będziemy mieli jeszcze zajęcia i uda się coś ciekawego nagrać. Z tego miejsca dziękują właścicielom psa za udostępnienie materiału video.